5. Який багаж дозволений, а який заборонений при перетині кордону?

При перетині кордону з Польщею особам, які вже досягнули 17 років,  можна провезти: 1 літр міцних алкогольних напоїв (міцність більше ніж 22,3 %); 2 літри середньої міцності алкогольних напоїв (міцність менша 22,3 %); 40 цигарок (дві пачки) або 50 грамів тютюну для куріння.

З 2009 року Польща, як країна Європейського Союзу строго заборонила ввозити: молоко та молочні продукти; м’ясо та  м’ясні продукти; сало; шоколад; консерви; картоплю. Але є деякі виключення: дитяче харчування, риба та морепродукти. 

У Польщу без заповнення декларацій дозволяється перевозити будь-яку валюту в еквіваленті 10 000 євро (на одну особу). Якщо запланований термін перебування на території Польщі  до 3 днів,  то Ви повинні володіти фінансовими засобами необхідними для покриття коштів на проживання, харчування, пересування територією Республіки Польща,в розмірі не менше 300 злотих,  або еквівалент даної суми в іноземній валюті. 

Якщо у вас стандартний набір ліків (болезаспокійливі, жарознижуючі, засоби від застуди, від розладів шлунково-кишкового тракту, антибактеріальні пластирі та серветки), то зазвичай усі ці препарати можна перевозити через кордон без зайвих клопотів. Проте на всі спеціалізовані лікарські засоби необхідно мати рецепт продубльований англійською мовою. У ньому мають бути зазначені міжнародна назва препарату, дозування і схема прийому ліків.

Через кордон у країни Євросоюзу можна перевезти не більше п’яти домашніх улюбленцівЗа правилами ЄС на тварин необхідно мати свідоцтво про стан здоров’я з відміткою про вакцинацію проти сказу та інші необхідні щеплення, а самі тварини повинні бути помічені маркованими мікрочіпами.